سخن رئیس همایش


امروزه کانون وکلای دادگستری به عنوان قدیمی ترین و یکی از مهمترین نهادهای مدنی کشور، با مسائل و مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند و به طور مداوم در حال تلاش برای حفظ کیان و استقلال خود است. اما، علیرغم مسائل و دشواریهای موجود، حرکت در راستای اعتلای هر چه بیشتر حرفه وکالت نباید متوقف شود. با تحولات زیادی که در دهه های گذشته در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی در سطح دنیا به وجود آمده است، حرفه وکالت نیز همانند سایر حِرَف و خدمات و مشاغل دیگر، از حالت سنتی و قدیمی خود خارج شده و نیازمند به روزرسانی، تطبیق خود با شرایط جدید و ارتقاء استانداردهای مربوطه می باشد.

همایش بین المللی استانداردهای حرفه وکالت با هدف ایجاد فضای مناسب جهت گردهمایی محققان و اساتید حقوق از ایران و سایر کشورها، وکلا و کارآموزان وکالت، و فارغ التحصیلان و دانشجویان حقوق، برای بررسی و تبادل نظرات و تجربیات در مورد استانداردهای مربوط به حرفه وکالت و ارائه نتایج پژوهشها و مقالات علمی و تحقیقاتی ایشان برنامه ریزی شده است. از اساتید و پژوهشگران حقوق دعوت می شود تا با ارائه مقاله و شرکت در این رویداد علمی، و در راستای توسعه دانش حقوق و ارتقاء نهاد وکالت، دستاوردهای خود را در زمینه های موضوعی رویداد عرضه نمایند.

امید میرود برگزاری این همایش، گامی مؤثر جهت استفاده از تجربیات بین المللی در راستای به روز رسانی دانش حقوق و ارتقاء استانداردهای حرفه وکالت باشد.

 

دکتر جلیل مالکی

رئیس همایش بین المللی استانداردهای حرفه وکالت