درباره همایش


شناخت هنجارها و ارزش­های حرفه­ای حاکم بر شغل وکالت، جزو مهمترین وظایف حرفه­ای و اخلاقی وکلای دادگستری است. امروزه در کنار کانون بین­المللی وکلا، کانون­های وکلا در کشورهای مختلف با حفظ تمامیت و استقلال خود، دائماً در حال بسط استانداردهای حاکم بر این شغل خطیر بوده و در راستای بهبود روابط حرفه­ای وکالت، اصول و استانداردهای حاکم بر این عرصه را توسعه داده­اند. این جریان جهانی، درنهایت می­تواند کشورهای مختلف با نظام­های حقوقی گونا­گون را گام­ به ­گام در جهت تقویت مقررات حاکم بر رفتار حرفه­ای وکلا، و در بسیاری از موارد، یکسان­سازی این مقررات، سوق دهد و حقوق وکیل، موکل و همچنین اشخاص ثالث را بیش از پیش تضمین نماید.

در راستای شناخت و توسعه هنجارها و ارزشهای مربوط به نهاد وکالت، همایش بین­المللی استانداردهای حرفه­ وکالت از سوی کانون وکلای دادگستری مرکز، اتحادیه سراسری کانون­های وکلای دادگستری ایران، و دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی با همکاری چند نهاد و دانشگاه معتبر برگزار خواهد شد. این رویداد در قالب یک همایش مقاله­محور، ضمن تأکید بر اهمیت اصول فوق­الذکر و با هدف ترویج علمی و عملی ابعاد مختلف این اصول، به دنبال بررسی هرچه گسترده­تر و عالمانه­تر استانداردهای حرفه­ای حاکم بر عرصه وکالت است.

همچنین به استحضار شرکت کنندگان محترم می رساند؛ طبق برنامه ریزی صورت گرفته شده، نشست ها و کارگاه های همایش در بخش حضوری با ظرفیت محدود برگزار خواهد شد، و در عین حال، امکان شرکت در همایش به صورت مجازی نیز وجود دارد. لذا در صورت ایجاد محدودیت بیشتر یا ممنوعیت در برگزاری نشست ها و کارگاه های همایش، از سوی ستاد ملی کرونا این محدودیت یا ممنوعیت در خصوص شرکت کنندگان حضوری نیز اعمال خواهد گردید. 

شایان ذکر است در صورت اعمال محدودیت از سوی آن ستاد، افرادی که زودتر برای نشست ها و کارگاه های حضوری ثبت نام نموده اند، برای حضور اولویت خواهند داشت. در این حالت، مابه التفاوت هزینه ای که میان ثبت نام شرکت کنندگان حضوری با مجازی در نظر گرفته شده است، به افرادی که امکان حضورشان فراهم نیست عودت داده خواهد شد.هرگونه تغییر احتمالی در مورد همایش و برنامه های آن در وبسایت همایش اعلام خواهد شد.

هر یک از ثبت نام کنندگان برای شرکت حضوری در همایش می توانند بدون پرداخت وجه اضافی، در دو کارگاه (به شرط ثبت نام برای آن کارگاهها قبل از تکمیل ظرفیت) حاضر شوند. در هر صورت، فایل تصویری مربوط به کارگاههایی که شرکت کنندگان همایش برای آنها ثبت نام ننموده اند به مدت سه ماه از تاریخ همایش، به صورت رایگان از طریق سامانه ای که اعلام خواهد شد توسط آنها قابل مشاهده می باشد.

 

نکات مهم:


•    طبق برنامه ریزی، همایش  بصورت حضوری برگزار خواهد شد، و در عین حال، امکان شرکت در همایش  بصورت مجازی نیز وجود دارد. 


•    هزینه شرکت در همایش بصورت حضوری  3.500.00 ریال و هزینه شرکت بصورت مجازی 2.500.00 ریال است، که در قالب هزینه شرکت در دو کارگاه دریافت می شود.


•    هر یک از ثبت نام کنندگان پس از ثبت نام در همایش (که در این سامانه در قالب و به شکل ثبت نام در دو کارگاه صورت می گیرد) می توانند در نشست های همایش که در نوبت صبح برگزار می شود و همچنین در دو کارگاهی که ثبت نام نموده است، شرکت نماید. برای ثبت نام کنندگان جهت شرکت مجازی در همایش، امکان دسترسی به برنامه های مذکور به صورت آنلاین فراهم خواهد شد.

  • در صورت تکمیل ظرفیت شرکت حضوری برای کارگاه آموزشی موردنظر، علاقه مندان میتوانند با انتخاب سایر کارگاههای مورد علاقه، در همایش ثبت نام کنند و همانگونه که اعلام گردید پس از همایش، به انتخاب خود، فیلم مربوط به پنج کارگاهی که امکان حضور در آنها نداشته اند را دریافت نمایند. ضمناً، برای شرکت مجازی در همایش، هیچ محدودیتی از لحاظ ظرفیت وجود ندارد

 

  • ثبت نام کنندگان محترم فیلم مربوط به پنج کارگاه  دیگر که امکان حضور در آنها را  نداشته است، به انتخاب خود شخص از طریق سامانه ای که پس از برگزاری همایش معرفی خواهد شد؛ دریافت خواهد نمود.


•    بدیهی است در صورت ایجاد ممنوعیت در برگزاری همایش به صورت حضوری طبق مصوبات ستاد ملی کرونا، همایش کاملا به صورت مجازی برگزار خواهد شد. در صورت محدود شدن ظرفیت پذیرش حضوری، افرادی که زودتر برای شرکت حضوری ثبت نام نموده اند، برای حضور در اولویت قرار خواهند داشت. در این حالت، مابه التفاوت هزینه ثبت نام برای شرکت حضوری و مجازی، به افرادی که امکان حضورشان فراهم نیست عودت داده خواهد شد.


•    هرگونه تغییر احتمالی در مورد همایش و برنامه های آن در وبسایت همایش اعلام خواهد شد.